Newsletter

If you want to receive information about new tours, events and news of our portal please type your e-mail:
ksążki
foto

Demony Dobrego Dextera


sensacyjno-kryminalna powieść Jeffa Lindsaya, wydana po raz pierwszy w 2004 roku. W 2005 roku otrzymała nagrodę Dilys Award[1]. Na jej podstawie zrealizowano serial telewizyjny Dexter. Kontynuacją Demonów dobrego Dextera jest Dekalog dobrego Dextera.


Głównym bohaterem i zarazem narratorem powieści jest Dexter Morgan – szanowany specjalista od laboratoryjnych analiz krwi pracujący w wydziale zabójstw policji w Miami. W nocy Dexter staje się seryjnym zabójcą, który pod wpływem Mrocznego Pasażera – wewnętrznego głosu, domagającego się, by Dexter mordował – zabija innych seryjnych morderców, którzy uniknęli kary ze strony wymiaru sprawiedliwości. Sam Dexter opisuje siebie jako imitację człowieka, niezdolną do odczuwania prawdziwych uczuć, jednak zgodnie z naukami swego przybranego ojca Harryego we wszystkim naśladuje „prawdziwe życie”, aby inni ludzie nie nabrali podejrzeń co do jego skrywanej działalności.

Kolejne zbrodnie, z którymi stykał się w pracy, nie robią na Dexterze wrażenia, jednak zainteresowanie wzbudza w nim zabójstwo prostytutki wykonane w „artystycznym stylu”, z charakterystyczną dla Dextera dbałością, po którym w miejscu odnalezienia ciała nie została ani jedna kropla krwi. Deborah Morgan, siostra Dextera, uważa, że rozwiązanie tej sprawy może jej pomóc awansować z policji obyczajowej do wydziału zabójstw. Dexter pomaga siostrze, ale jednocześnie sam chce odnaleźć mordercę. Z czasem, ze względu na nawiedzające go sny, zaczyna się zastanawiać,


linia
sympozja i konferencje

eloszka

24 December 2019
qweqwe
linia2 zobacz pozostałe
Terms & Conditions | Privacy policy
VISA MasterCard Discover Network AmericanExpress Diners Club JCB

Design & implementation - Virtual Services | © Copyright 2011 Time of a New Era | Validation test W3C: HTML

Powered by: Virtual Services